Scyzoryki

Który scyzoryk Victorinox wybrać? Przeczytaj recenzję i wybierz dobrze

Ostatnimi czasy zastanawiasz się nad wyborem scyzoryka? Szukasz odpowiedniego modelu dla siebie, jednak nie wiesz, który sprawdzi się najlepiej w Twoich rękach? Chciałbyś kupić produkt, który posłuży Ci przez wiele lat? Przede wszystkim musisz określić to, co jest Ci potrzebne.

Dlaczego warto jest określić, co jest Ci potrzebne? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że scyzoryki to narzędzia bardzo, ale to bardzo zróżnicowane. Przez to, zależnie od określonych funkcji – ich cena może się znacznie różnić – przecież niektóre modele posiadają tylko jedną, inne natomiast nawet 50 funkcji. Sprawia to, że różnica w cenie potrafi być nawet dziesięciokrotna. Z tego powodu warto zrobić listę rzeczy, które są Ci potrzebne najbardziej, ponieważ dzięki temu zwyczajnie zaoszczędzisz swoje pieniądze.

Warto też dodać, że każdy scyzoryk Victorinox cechuje się najwyższą jakością wykonania, dlatego poszczególne modele różnią się jedynie rozmiarem i funkcjonalnością. Narzędzia i ostrza zawsze są wykonywane ze stali nierdzewnej wysokiej próby (stąd w nazwie producenta -inox, czyli nazwa nierdzewnej stali najwyższej jakości). Obudowa z kolei może być aluminiowa lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Który scyzoryk więc sprawdzi się najlepiej?

Victorinox Classic Alox 06221L19

Scyzoryk ten jest bardzo praktyczny i niezwykle estetycznie wykonany. Należy do grupy limitowanych produktów Victorinox. Alox posiada ostrze, pilnik do paznokci, śrubokręt płaski 2,5 mm oraz nożyczki. Dodatkowym atrybutem jest również kółko do kluczy, dzięki czemu produkt stanie się Twoim brelokiem.

Victorinox Climber 1.3703.T7

Ten model jest już znacznie bardziej skomplikowany. Jak wskazuje nazwa serii – „Climber”, scyzoryk ten będzie idealny do wyprawy w góry. Dzięki niemu będziesz w stanie uporać się z wieloma niespodziewanymi problemami. Ten scyzoryk średniej wielkości posiada 14 funkcji, między innymi dwa ostrza, otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, śrubokręty 3 i 6 mm, narzędzie do zdejmowania izolacji, szpikulec i szydło, korkociąg, nożyczki, hak, wykałaczkę, pęsetę. Dodatkowo, model ten również wyposażono kółko do kluczy, dzięki któremu możesz też przymocować narzędzie do paska lub plecaka.

Victorinox Hunter Pro 0.9410.3

Ten model natomiast posiada jedną tylko funkcję – jest to duże ostrze myśliwskie. Z racji na wykonanie obudowy, użytkowanie tego modelu będzie niesamowicie proste i wygodne. Dobrze wiedzieć, że ostrze posiada blokadę, dzięki czemu na pewno model ten nie zawiedzie. Co więcej, nóż bardzo łatwo otwiera się jedną ręką.

Victorinox Swiss Champ XLT 1.6795.XLT

Można mieć pełną pewność, że w przypadku tego modelu nic Cię nie zaskoczy. Posiada on aż 49 funkcji! W skład dostępnych narzędzi wchodzi chociażby linijka, dłuto, piła do metalu, pilnik, długopis, klucze imbusowe, 9 różnych bitów, skrobak do ryb, zaciskacz do ciężarków, szkło powiększające, hak wielofunkcyjny, standardowe ostrza, szpatułka farmaceutyczna, pilnik do paznokci i wiele innych!

Możliwość komentowania Który scyzoryk Victorinox wybrać? Przeczytaj recenzję i wybierz dobrze została wyłączona