Scyzoryki

Nietypowe zastosowanie funkcji scyzoryków, o którym mogłeś nie wiedzieć!

Ostatnimi czasy interesujesz się scyzorykami i powoli rozglądasz się za odpowiednim modelem dla siebie? Być może nie wiesz, ale niektóre scyzoryki posiadają naprawdę niesamowite funkcje, które na pierwszy rzut oka mogą być mało praktyczne, jednak ich obecność może nieraz pomóc. Czytając dalej dowiesz się, jakie nietypowe funkcje posiada scyzoryk.

Zazwyczaj scyzoryk kojarzony jest z ostrzem, natomiast reszta jego funkcji, których jest często jest bardzo dużo, często bywa pomijana. Chodzi na przykład o otwieracz do puszek, korkociąg, szydło itd. Trzeba wiedzieć, że scyzoryk będzie idealnym rozwiązaniem na różnego rodzaju wyprawy, ale nie tylko, ponieważ kiedy jesteś poza domem nieraz może pomóc. Posiadasz swój własny scyzoryk? Możesz się nie spodziewać, w czym przyda Ci się to małe urządzenie! Przekonaj się, do czego możesz wykorzystać inne elementy, niż ostrze główne!

Do czego można użyć korkociągu?

Wiadomo, że najczęściej korkociąg jest wykorzystywany do otwierania butelek z winem, jednak nie jest to jego jedyne zastosowanie. Sprawdzi się idealnie, kiedy potrzeba rozsupłać węzeł. Będzie najlepszy ze wszystkich dostępnych w scyzoryku narzędzi, lepszy nawet niż szydło. Ono bowiem posiada ostrze z jednej strony, którym możesz niechcący przeciąć jakąś nić, a nie rozsupłać węzeł. Dodatkowo, korkociąg może być idealnym narzędziem do wyciągnięcia kołka rozporowego ze ściany.

Dlaczego warto korzystać z małego ostrza?

Praktycznie każdy scyzoryk posiada większe oraz małe ostrze, jednak mniejsze przez to jest często pomijane – po co korzystać z małego, skoro jest duże? Pozwala ono jednak na wykonywanie znacznie bardziej precyzyjnych cięć, przyda się także, żeby coś wydłubać. Trzeba jednak zaznaczyć, że kiedy większe ostrze posiada blokadę, tak mniejsze już nie.

Dlaczego w scyzoryku jest szpilka?

Szpilka dobrze sprawdzi się w przypadku chociażby udrożniania otworu w tubce z klejem, a także do czyszczenia zabrudzeń, które zaatakowały scyzoryk – chociażby błoto między poszczególnymi częściami.

Co w kwestii szpikulca/szydła?

Ten niepozorny element okaże się być nieocenioną pomocą, jeżeli zdasz sobie sprawę, że posiadasz za duży pasek. Po prostu świetnie radzi sobie z robieniem otworów w skórze i innych miękkich materiałach. Jeżeli jesteś na wyprawie i zgubiłeś guzik – za pomocą szpikulca i małej deseczki stworzysz nowy! Oczko natomiast przydaje się do gięcia drutów lub przewlekania nici.

Do czego przyda się hak?

Hak wielofunkcyjny pomoże chociażby w sytuacji, kiedy spadnie Ci łańcuch z roweru. Zamiast zbędnie brudzić ręce – możesz zwyczajnie użyć haka, żeby go założyć z powrotem. Hak przydaje się także w przypadku przenoszenia różnych dóbr połączonych za pomocą sznurka.

Nietypowe funkcje bardziej skomplikowanych scyzoryków?

Niektóre modele – zazwyczaj znacznie droższe – oferują sporo więcej. Niektóre modele posiadają nawet 50 funkcji. Jednym z takich narzędzi jest Victorinox Swiss Champ XLT. Ten model posiada na przykład szkło powiększające, śrubokręty, długopis, klucze imbusowe, a nawet szpatułkę farmaceutyczną. Przydatne są także kombinerki – pomogą przy gięciu drutu lub dokręcaniu nakrętek.

Możliwość komentowania Nietypowe zastosowanie funkcji scyzoryków, o którym mogłeś nie wiedzieć! została wyłączona